Warsztaty dietetyczne w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu

image00001

O WARSZTATACH

N

aszą ideą jest propagowanie zdrowego stylu życia, co oznacza nie tylko aktywność ruchową, ale również zachęcanie do zdrowego odżywiania, zmiany nawyków żywieniowych i dokonywania lepszych, świadomych wyborów.

Im wcześniej zaczniemy dbać i zwracać uwagę na kwestie żywienia, tym mniej schorzeń, dolegliwości nabędziemy w przyszłości. Naszą ofertę zatem kierujemy do najmłodszej grupy społecznej – dzieci i młodzieży szkół podstawowych, u których jak doświadczenie pokazało wzbudził temat bardzo duże zainteresowanie.

Organizujemy i przeprowadzamy interaktywne warsztaty dietetyczne tzw live cooking, podczas których dzieci sami wraz z dietetykiem przygotowują zdrowe przepisy na słodkości, ucząc się przez praktykę w jaki sposób można zastąpić wysokoprzetworzoną żywność na zdrowy i naturalny odpowiednik. Taka wiedza ( teoretyczna i praktyczna) kształci młodzież i wpływa na jej późniejsze nawyki żywieniowe.

W drugiej części przeprowadzamy warsztaty z bezpieczeństwa poruszania się rowerem w ruchu miejskim jak i terenie. Są to zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne połączone z nauką pokonywania toru przeszkód na rowerze do jazdy wyczynowej.

6

Zostaw komentarz