Fitness Camp Liguria 2023

treningi miśkiewicz

FITNESS CAMP LIGURIA 2023 – PIERWSZA EDYCJA!

K

Krzewienie aktywności fizycznej w naszym studio to nasza specjalność.

Jednak naszym marzeniem było połączenie naszych dwóch wielkich pasji: do sportu i do Włoch. Dlatego od dawna chodził nam po głowie pomysł zorganizowania wyjazdu sportowego w malownicze rejony Riwiery Włoskiej, zakładającego połączenie szeroko pojętej aktywności fizycznej z poznawaniem kultury włoskiej.  Fitness Camp Liguria 2023 – bo tak zostało nazwane to wydarzenie – to pionierski pomysł w naszym regionie z uwagi na jego lokalizację. Tego typu wyjazdy zazwyczaj organizowane są na terenie naszego kraju, najczęściej dość blisko miejsca zamieszkania obozowiczów. Natomiast wyjazd z grupą podopiecznych za granicę oraz opracowanie i realizacja programu obozu sportowo – kulturowego, to już znacznie większe przedsięwzięcie i do tego nowatorskie dla naszej lokalnej społeczności.

Przebieg

Program zakładał trzy treningi dziennie, począwszy od porannego rozruchu po plażach Wybrzeża Liguryjskiego, po treningi funkcjonalne, obwodowe czy tabatę, kończąc na pilatesie czy stretchingu przy blasku zachodzącego słońca. Treningi to nie jedyna atrakcja jaka czekała na uczestników. W programie przewidziane były wycieczki trekkingowe po szlakach włoskich Dolomitów, podczas których uczestnicy podziwiali zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Nie samym treningiem człowiek żyje. Będąc w tak ciekawym i urokliwym miejscu nie sposób nie poznać tamtejszej kultury choćby od kuchni… Tajemnicą nie jest, że kuchnia włoska jest niezwykle smaczna – zatem degustowanie regionalnych potraw stało się codziennym, jakże przyjemnym, rytuałem. Częste obcowanie z kulturą włoską zaowocowało w wiedzę i doświadczenie, które mogliśmy przełożyć na talerz i przygotowywać dla podopiecznych specjały lokalnej kuchni. Ponadto obozowicze mieli możliwość udziału w warsztatach wykonania pizzy neapolitańskiej  tzw. live cooking (przygotowanie przez siebie ciasta, a kolejnego dnia wypieczenie i degustacja własnej pizzy) spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem wśród obozowiczów. Oprócz doznań kulinarnych i treningowych kolejną atrakcją było zwiedzanie XVI w zamku obronnego, który w pewnym momencie służył także jako żeńskie więzienie.

Fitness Camp Liguria 2023 zakończył się ogromnym sukcesem mierzonym zadowoleniem jego uczestników. Powodzenie tego  przedsięwzięcia polegało na połączeniu  aktywności  fizycznej we włoskich plenerach, zarówno górskich jak i nadmorskich,  z poznawaniem tamtejszych obyczajów, kuchni i zabytków. Chcieliśmy przemycić coś więcej niż tylko propagowanie ruchu, zaszczepić w ludziach miłość do życia, do spędzania czasu na świeżym powietrzu, do wspólnego biesiadowania, które wzmacnia relacje i buduje trwałe więzi międzyludzkie. Tak też się stało w przypadku naszych uczestników, których włoska przygoda zżyła i przekształciła w trwałe przyjaźnie.

 

Kolejna edycja Fitness Camp Liguria planowana jest  na Majówkę 2024.

Do zobaczenia!

5

Zostaw komentarz